Pensjonat Turysta

Sanktuarium

Od połowy XIX wieku do lasu koło Grąblina, gdzie w 1850 roku pasterzowi Mikołajowi Sikatce ukazała się Matka Boska, przybywają liczni pielgrzymi. Znajduje się tu miejsce objawień.

Obiektem kultu jest wizerunek Matki Bożej Bolesnej z białym orłem na piersiach, pochodzący prawdopodobnie z pierwszej połowy XIX wieku. Znajduje się on we wnętrzu neogotyckiego kościoła św. Doroty, wzniesionego w latach 1854-58, parokrotnie przebudowywanego.

W 1967 roku obraz ozdobiono korona papieską. Przed wejściem do kościoła, po prawej stronie, znajduje się dzwon Jerzy, odlany w 1988 roku, ważący 6 ton. Jest to jeden z największych dzwonów w Polsce.

Obok stoi kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, zbudowany w latach 1969-70, z wysoką murowaną wieżą.

Uwagę zwraca kamienne wzgórze Golgota, zbudowane w latach 1976-86. Opasująca je ścieżka prowadzi wzdłuż stacji drogi krzyżowej w kształcie bram. Na szczycie Golgoty stoi krzyż z napisem: Pod tym właśnie krzyżem, pod tym właśnie znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem.

Szczególnie dużo pielgrzymów i turystów przyciąga budowana od 1994 roku z monumentalna kopułą. Ma to być największy kościół w Polsce, a jedenasty w świecie. Jego powierzchnia będzie wynosiła 13.000 m2, a wysokość wieży przekroczy 120 m.

Dom Wycieczkowy Turysta, ul. Gosławicka 4, 62-563 Licheń Stary
Dom Noclegowy Tęcza, ul. Konińska 53, 62-563 Licheń Stary
tel. 602 135 684 tel./fax 63 270 79 96, e-mail: lichennoclegi@lm.pl

NOCLEGI Licheń Stary i okolice. Noclegi od 20 zł, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystykaNoclegi Wielkopolskie, tanie noclegi w wielkopolskim od 20 zł: pensjonaty, hotele, kwatery, domki, agroturystyka...Ogólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystykaOgólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka
Pensjonat "Turysta" - Karczma "Pod Tęczą"Noclegi Licheń Starynoclegi LicheńNoclegi LicheńNoclegi Konin Turysta na FB

Ataraksja - Tworzenie stron internetowych w Koninie