Pensjonat Turysta

Licheń

Pierwsza wzmianka o Licheniu Starym ukazała się w 1232 roku. Wiadomo, że przed 1458 rokiem miejscowość ta uzyskała prawa miejskie.

Była własnością rodziny Licheńskich. Stąd pochodzi Andrzej Licheński, biskup poznański, jeden z twórców Unii Polsko-Litewskiej. W 1416 r. poświęca nowy kościół pw. św. Doroty i zakłada parafię.

W połowie XVII wieku, w wyniku zniszczeń w czasie wojny ze Szwedami, Licheń Stary utracił miejski charakter. Od 1819 roku miejscowość należała do hrabiów Kwileckich którzy fundują kościół murowany; konsekruje go bp Michał Marszewski z Kalisza w 1858 r. i umieszcza w nim cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej. Obecnie Licheń liczy 1215 mieszkańców.

Dom Wycieczkowy Turysta, ul. Gosławicka 4, 62-563 Licheń Stary
Dom Noclegowy Tęcza, ul. Konińska 53, 62-563 Licheń Stary
tel. 602 135 684 tel./fax 63 270 79 96, e-mail: lichennoclegi@lm.pl

NOCLEGI Licheń Stary i okolice. Noclegi od 20 zł, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystykaNoclegi Wielkopolskie, tanie noclegi w wielkopolskim od 20 zł: pensjonaty, hotele, kwatery, domki, agroturystyka...Ogólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystykaOgólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka
Pensjonat "Turysta" - Karczma "Pod Tęczą"Noclegi Licheń Starynoclegi LicheńNoclegi LicheńNoclegi Konin Turysta na FB

Ataraksja - Tworzenie stron internetowych w Koninie